Wrocław ul. Dworcowa 11B
+48 71 707 24 22
kontakt@nasz-gabinet.pl

Leczenie uzależnień Wrocław

Szybka i skuteczna pomoc w chorobie alkoholowej

Uzależnienie od alkoholu

Statystyki Światowej Organizacji Zdrowia podają, że Polak wypija przeciętnie 12,5 litra alkoholu w ciągu roku. Tak duża ilość tej substancji wskazuje, że Polska znajduje się w czołówce krajów spożywających najwięcej alkoholu. Stąd też wynika, że alkoholizm w Polsce stanowi poważny problem społeczny, który dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety, w różnym wieku, niezależnie od wykształcenia. Podjęcie kilku niewłaściwych decyzji i sięgnięcie po alkohol jako dobry sposób na odreagowanie bardzo szybko doprowadza do uzależnienia, a to już poważny problem wymagający podjęcia radykalnych kroków. Warto również w tym miejscu zaznaczyć, że wielu ludzi początkowo nie przyznaje się do picia i nie podejmuje leczenia, co doprowadza do kolejnych problemów takich jak kłopoty z prawem, utrata pracy czy rozpad rodziny.

Przymusowe leczenie alkoholika

Z reguły, leczenie się z alkoholizmu jest dobrowolne. Zdarza się jednak, że w pewnych sytuacjach dochodzi do sądownego przymusowego skierowania alkoholika na leczenie. Takiego typu sytuacje mają miejsce, zwłaszcza wtedy, kiedy dochodzi do rozkładu życia rodzinnego, demoralizacji nieletnich, ciągłego zakłócania porządku publicznego i zostanie złożony wniosek do gminnej komisji zajmującej się rozwiązywaniem problemów alkoholowych. Wtedy to sąd kieruje taką osobę na badania psychologiczne i psychiatryczne i może wydać nakaz poddania się terapii odwykowej.

Odtrucie alkoholowe

Pierwszym i najistotniejszym elementem walki z alkoholizmem jest detoksykacja organizmu, polegająca na wyeliminowaniu z organizmu chorego wszelkich toksyn powstałych w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania. Odtrucie alkoholowe ma również za zadanie redukcję lub całkowite wyeliminowanie objawów abstynencyjnych takich jak: padaczka poalkoholowa, majaczenie, drżenia mięśni, niepokój, nudności, wymioty, biegunka, zlewne poty, wysuszenie śluzówek, omamy wzrokowe i słuchowe. Po detoksykacji alkoholowej kolejnym krokiem jest walka z uzależnieniem na poziomie ludzkiej psychiki poprzez wszelkiego rodzaju pobyty w ośrodkach i terapie.

Leczenie alkoholizmu we Wrocławiu

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: leczenie uzależnień wrocław, znajdziemy mnóstwo informacji jak zacząć walkę z uzależnieniem alkoholowym. Jednym z najlepszych miejsc leczenia uzależnień jest Klinika wrocławska o nazwie Nasz Gabinet Wrocław, która istnieje na rynku polskim od niemal 20 lat. Dysponuje ona nowoczesnymi gabinetami znajdującymi się w największych miastach Polski, w tym we Wrocławiu.

Klinika ta ma w swojej ofercie usługi zajmujące się leczeniem uzależnień zwłaszcza alkoholowych. Oferuje ona nie tylko samą terapię, ale również opiekę i stałą kontrolę parametrów życiowych klienta zgłaszającego się z problemem alkoholowym.

Do głównych ofert kliniki zalicza się:

  • leczenie kaca za pomocą detoksu alkoholowego – polegające na pozbyciu się nieprzyjemnych objawów występujących po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu takich jak nudności, wymioty, ból głowy czy nadwrażliwość nazywane alkoholo-odtruciem
  • przerwanie ciągu alkoholowego za pomocą detoksykacji organizmu – polegające na odstawieniu picia i zregenerowaniu sił pacjenta poprzez uzupełnienie gospodarki wodno-elektrolitowej
  • łagodzenie objawów odstawiennych – łagodzenie lub nawet całkowita eliminacja objawów zagrażających życiu i zdrowi pacjenta poprzez odtrucie alkoholowe
  • wszywki alkoholowe esperal – działanie polegające na implantacji wszywki esperal, która skutecznie zniechęca do picia alkoholu

Wszywka alkoholowa

Klinika wrocławska Nasz Gabinet Wrocław oferuje wszywki alkoholowe esperal. Esperal jest organicznym związkiem chemicznym, który wchodzi w reakcję z alkoholem etylowym w taki sposób, że odczuwanie tak zwanego kaca, po spożyciu alkoholu, nawet w niewielkich ilościach, jest wielokrotnie zwiększone. Takie odczucie jest na tyle nieprzyjemnym doznaniem, że osoba znająca znająca działanie takiej wszywki będzie za wszelką cenę chciała uniknąć takich objawów, a co za tym idzie, będzie niejako zmuszona do zaprzestania picia. Zabieg implantacji wszywki trwa zaledwie kilkadziesiąt minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Jest to bezpieczna metoda, w walce ze skutecznym pozbyciem się nałogu alkoholowego, przeznaczona dla osób dorosłych.

Leczenie odwykowe

Leczenie odwykowe to trudny, i wymagający od pacjenta wielu poświęceń, czas. Jest to jednak, jedyny możliwy sposób na walkę z tym nałogiem, a korzyści płynące z wyzdrowienia zdecydowanie przezwyciężają chwilową przyjemność z picia. Warto podkreślić fakt, że polski rynek dysponuje coraz lepszymi metodami i środkami takimi jak esperal, do walki z alkoholizmem, a przezwyciężenie nałogu jest możliwe. Skoro udało się wielu innym osobom, dlaczego miałoby się nie udać nam?

Zatem, nie bójmy się, stawić czoła nałogowi.