Wrocław ul. Dworcowa 11B
+48 71 707 24 22
kontakt@nasz-gabinet.pl

Leczenie alkoholizmu Wrocław

Szybka i skuteczna pomoc w chorobie alkoholowej

Przy alkoholizmie ważne jest przede wszystkim profesjonalne wsparcie i opieka, która pozwoli wyjść skutecznie z nałogu alkoholowego. Leczenie uzależnień we Wrocławiu prowadzi taką opiekę, która pozwala na zmniejszenie głodu alkoholowego, a w późniejszym czasie uwolnienie się od nałogu. Terapia uzależnień prowadzona jest wieloaspektowo i ma na celu pomoc nie tylko osobie uzależnionej, ale również rodzinie, ponieważ uzależnienie od alkoholu dotyka bliskich osoby uzależnionej i często prowadzi do współuzależnienia. Taki odwyk alkoholowy obejmuje również spotkania z psychoterapeutą oraz specjalne zajęcia w grupach. To trudna droga, ale z pomocą najbliższych na pewno łatwiejsza do przejścia.

Terapia i detoks na czym polega?

Terapia uzależnień we Wrocławiu zajmuje się różnymi przypadkami, jednak najczęściej są to przypadki uzależnienia od alkoholu. W ramach leczenia przeprowadza się detoks, który polega na odstawieniu alkoholu oraz na oczyszczeniu organizmu. Alkohol jest silnie toksyczny, więc by terapia miała efekt, należy pozbyć się tej toksyny. Uzależniony musi przede wszystkim odstawić alkohol. Odtrucie alkoholowe może trwać długo i jest uzależnione od tego, jak długo uzależniony pił alkohol przed pójściem na odwyk. Łączy się ono m.in. z odpowiednim nawodnieniem, podawaniem kroplówek oraz odżywieniem organizmu. Często niezbędna okazuje się sauna, która mocno oczyszcza organizm.

Odwyk alkoholowy może być uporczywy, ponieważ organizm daje wyraźne sygnały, że brakuje mu toksyny, od której jest uzależniony. Jest to najcięższy czas, ale daje dobre rezultaty, ponieważ osoba uzależniona w trakcie terapii będzie wolna od negatywnych skutków ubocznych, jak bóle głowy, czy drżenie rąk oraz od uporczywego myślenia o nałogu. Chęć sięgnięcia po alkohol zastąpi myśleniem o wyjściu z nałogu oraz nad skupieniem się nad problemami, które skierowały do nałogu. Terapia alkoholowa jest wyjątkowo skuteczna, właśnie po detoksie, kiedy ciało wraca do swojej dawnej równowagi.

Alkoholizm leczenie – jak rozpocząć

Leczenie uzależnienia, jakim jest alkoholizm najlepiej rozpocząć od samej decyzji, która skłoni nas do podjęcia walki z nałogiem. Każda terapia uzależnień powinna rozpocząć się świadomą decyzją o podjęciu leczenia. Ważne jest przede wszystkim nastawienie, ponieważ to głównie ono decyduje o powodzeniu terapii. Uzależnienie od alkoholu nie jest niemożliwe do przezwyciężenia, zwłaszcza kiedy mamy wsparcie profesjonalistów.  Terapia uzależnień pozwala nie tylko przejść detoks alkoholowy, ale również sprawić, że zmieni się całe życie.  Trudne tematy, takie jak problemy rodzinne, samotność, czy brak akceptacji siebie są przerabiane na spotkaniach z psychologiem, który pomaga zmierzyć się z lękami i przeciwnościami. Dodatkowo prowadzone są specjalne spotkania z innymi uzależnionymi, którzy opowiadają swoje historie. Można poczuć wsparcie oraz zrozumienie wśród ludzi z tym samym problemem.

Terapia alkoholowa a wszywka alkoholowa

W bardzo trudnych przypadkach jest używany esperal. Jest to środek nieszkodliwy dla organizmu, ale silnie oddziałujący z alkoholem. Wszywka alkoholowa z esperalem sprawia, że osoba, która pomimo niej napije się alkoholu będzie miała bardzo nieprzyjemne dolegliwości, w tym ból głowy oraz nudności. Wiele osób szuka sposobu na zaprzestanie picia, dlatego wszywka alkoholowa Wrocław może okazać się jedynym skutecznym ratunkiem. Często wszywki są używane w momencie, kiedy odwyk alkoholowy zawiódł, a jedynym ratunkiem jest taka terapia wstrząsowa jak w przypadku esperalu.

Esperal można usunąć w przypadku, kiedy osoba uzależniona przez długi okres czasu wstrzymywała się od picia alkoholu i ma dobre rokowania do wyleczenia i uwolnienia się z nałogu. Wiele osób jednak dla bezpieczeństwa pozostaje przy esperalu jako dobrym sposobie na powstrzymywanie się od picia alkoholu.

Uzależnienie od alkoholu w rodzinie – jak pomóc?

Terapia uzależnień może pomóc chorej osobie z naszego najbliższego otoczenia. Odwyk alkoholowy najczęściej powinien rozpocząć się od tego, by osoba uzależniona sama przyznała się do swojego nałogu. Możemy pomóc jej w podjęciu decyzji, zapisując ją na detoks alkoholowy we Wrocławiu, gdzie zajmą się nią specjaliści od leczenia uzależnień. Leczenie zaczyna się kiedy następuje odtrucie alkoholowe. W trakcie terapii ważne, by nie odwracać się od bliskiej nam i uzależnionej osoby, która w trudnych chwilach będzie potrzebowała pocieszenia i wsparcia. Nawet jeśli zostanie wszyty esperal pamiętajmy, że odwyk alkoholowy może mieć swoje powodzenie. W trakcie terapii będą poruszane trudne kwestie rodzinne. Warto w trakcie terapii bliskiej osoby być wyrozumiałym i wybaczyć jej dawne błędy. Często rozpoczęcie życia od nowa dla takiej osoby jest trudne kiedy wie, że bliscy pamiętają jej przewinienia. Warto rozmawiać o naszych obawach i mieć kontakt z psychologiem, który pomoże nam w uporaniu się z problemem oraz pogodzeniu się z najbliższą osobą. Najważniejsza jest także wiara w wyleczenie i powrót do normalności. Warto pokazywać, że wierzymy w powodzenie terapii, by najbliższy miał w nas wsparcie.