Leczenie alkoholizmu Wrocław

Szybka i skuteczna pomoc w chorobie alkoholowej

Przy alkoholizmie ważne jest przede wszystkim profesjonalne wsparcie i opieka, która pozwoli wyjść skutecznie z nałogu alkoholowego. Leczenie uzależnień we Wrocławiu umożliwia uwolnienie się od nałogu. Terapia uzależnień prowadzona jest wieloaspektowo i ma na celu pomoc nie tylko osobie uzależnionej, ale również rodzinie, ponieważ uzależnienie od alkoholu dotyka bliskich osoby uzależnionej i często prowadzi do współuzależnienia. To trudna droga, ale z pomocą najbliższych na pewno łatwiejsza do przejścia.

Leczenie alkoholizmu Wrocław

Terapia i detoks na czym polega?

Terapia uzależnień we Wrocławiu zajmuje się różnymi przypadkami uzależnienia od alkoholu. W ramach leczenia psychologicznego przeprowadza się rozmowy, podczas których pacjent wraz z terapeutą ustala cele przybliżające do osiągnięcia pełnej abstynencji.

Alkohol jest silnie toksyczny, więc by terapia alkoholowa dawała pełny efekt, należy wstrzymać się od jego spożywania. Uzależniony musi odstawić alkohol. Odtrucie alkoholowe może trwać długo i jest uzależnione od tego, jak długo uzależniony pił alkohol przed pójściem na detoks. Detoks w naszej placówce polega na podaniu kroplówki nawadniającej, która w swoim składzie posiada odpowiednio dobrane leki i witaminy.

Terapia alkoholowa z psychologiem lub terapeutą uzależnień będzie  wyjątkowo skuteczna po detoksie, kiedy ciało chorego wraca do swojej dawnej równowagi, a w jego krwiobiegu nie znajduje się alkohol.

Alkoholizm leczenie – jak rozpocząć

Leczenie uzależnienia, jakim jest alkoholizm najlepiej rozpocząć od samej decyzji, która skłoni nas do podjęcia walki z nałogiem. Każda terapia uzależnień powinna rozpocząć się świadomą decyzją chorego. Ważne jest przede wszystkim nastawienie, ponieważ to głównie ono decyduje o powodzeniu terapii.

Uzależnienie od alkoholu jest możliwe do wyleczenia zwłaszcza z pomocą odpowiednich specjalistów. Terapia uzależnień pozwala nie tylko przejść detoks alkoholowy, ale również sprawić, że zmieni się całe życie.  Trudne tematy, takie jak problemy rodzinne, samotność, czy brak akceptacji siebie są przerabiane na spotkaniach z psychologiem, który pomaga zmierzyć się z głęboko zakorzenionymi lękami.

Leczenie alkoholika we Wrocławiu - klinika leczenia uzależnień

Terapia alkoholowa a wszywka alkoholowa

W trudnych przypadkach jest używany esperal. Jest to środek nieszkodliwy dla organizmu, ale silnie oddziałujący z alkoholem. Wszywka alkoholowa z esperalem sprawia, że osoba, która po zabiegu zaszycia napije się alkoholu, będzie odczuwała nieprzyjemne dolegliwości, w tym ból głowy oraz nudności. Wszywka alkoholowa Wrocław jest dla wielu skutecznym ratunkiem.

Wiele pacjentów dla bezpieczeństwa pozostaje przy esperalu jako dobrym sposobie na powstrzymywanie się od picia alkoholu przez wiele lat, ponieważ zabieg ten można powtarzać co około 8 miesięcy.

Uzależnienie od alkoholu w rodzinie – jak pomóc?

Terapia uzależnień może pomóc chorej osobie z naszego najbliższego otoczenia. Leczenie uzależnień najczęściej powinien rozpocząć się od tego, by osoba uzależniona sama przyznała się do swojego nałogu. Często pierwszym krokiem przez nią podjętym jest odtrucie alkoholowe. W trakcie terapii ważne, by rodzina pomagająca choremu wykazywała duże wsparcie.

Droga do trzeźwości jest często wyboista, dlatego leczenie alkoholizmu warto podjąć w specjalistycznym ośrodku.