Wrocław ul. Dworcowa 11B
+48 71 707 24 22
kontakt@nasz-gabinet.pl

Wszywka alkoholowa Esperal Wrocław

Szybka i skuteczna pomoc w chorobie alkoholowej

Czym jest esperal, będący jedną z propozycji naszej kliniki we Wrocławiu?

Esperal, szerzej rozumiany jako wszywka to organiczny związek chemiczny, który służy jako lek wpływający na alkohol etylowy. Esperal jest również nazywany dziś disulfiramem, ponieważ “esperal” jest jedynie nazwą handlową preparatu, który zawiera lek disulfiram, zmieniający metabolizm alkoholowy i powodujący przykre odczucia po wypiciu alkoholu. Jego zadaniem jest także zmniejszenie ochoty na alkohol u osób uzależnionych.

Wszywka alkoholowa Esperal – https://esperal.wroclaw.pl/ ma również działanie psychologiczne. Osoba będąc pogrążona w nałogu często sama świadomie rezygnuje z wypicia alkoholu, ponieważ zdaje sobie sprawę z wszytego Esperalu. Polega to na umieszczeniu pod skórą wszywki alkoholowej, której zawartość to właśnie esperal. Aby pełne działanie mogło się rozpocząć należy zaszyć miejsce, w którym mieści się wszywka. W wyniku zabiegu przeprowadzonego w sposób opisany powyżej, esperal zaszyty pod skórą będzie reagował z alkoholem. Implementacja esperalu ma na celu pomóc w walce z uzależnieniem od alkoholu w sposób nad wyraz skuteczny. Zwielokrotnienie kaca to jedno z kilku objawów, jakie będziemy odczuwali, w momencie gdy wypijemy alkohol mając wciąż wszyty esperal. Jest to uczucie nieprzyjemne, a za razem niebezpieczne dla naszego organizmu, przez co wiele osób nigdy nie sięga po alkohol zdając sobie sprawę z działania esperalu.

Wszycie esperalu – objawy

Disulfiram jest substancją, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. To właśnie w wyniku tej blokady w organizmie gromadzi się aldehyd octowy. Pierwsze efekty kumulacji aldehydu octowego pojawiają zazwyczaj w ciągu 10 minut od wypicia alkoholu. Są nimi:

  • bóle i zawroty głowy,
  • duszności,
  • pocenie się,
  • pokrzywka,
  • skoki ciśnienia,
  • nudności i wymioty,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • przyspieszone bicie serca,
  • nasilony lęk

Wymienione wyżej dolegliwości mogą trwać od 4 do 10 godzin. Odnotowano także przypadki zawału serca.

Pierwsze objawy wywołane przez Esperal pojawiają się już po kilku minutach i mogą trwać nawet do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od ilości alkoholu jaką spożyliśmy.

Dla kogo jest wszywka alkoholowa?

Wszycie esperalu zalecane jest przede wszystkim wtedy, gdy problem alkoholu zaczyna nas przerastać. W wielu przypadkach problem z nadużywaniem alkoholu został zwalczony właśnie dzięki tej metodzie. Wszycie esperalu nie jest ani długim, ani bolesnym zabiegiem. Zazwyczaj trwa od około kilkunastu do trzydziestu minut, wraz z przygotowaniem w naszej klinice, we Wrocławiu. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, a sam zabieg wykonuje się pod miejscowym znieczuleniem. Istotną informacją jest jednak fakt, iż esperal nie zawsze jest lekiem wskazanym we wszystkich przypadkach w postaci wszywki. Esperal może być także często stosowany w postaci kapsułek, natomiast w takim przypadku należy pamiętać o regularnym dawkowaniu, o ustalonej porze dnia. Na wszycie esperalu mogą pozwolić sobie jedynie osoby dorosłe.

Wszycie esperalu – w jaki sposób i gdzie?

Esperal w naszej klinice, we Wrocławiu jest wszywany przez chirurga, który nacina skórę, a następnie pod nią umieszcza specyfik. Takową wszywkę umieszcza się najczęściej pod łopatką lub na pośladku. Umieszczony w ten sposób środek powoli uwalnia się do krwiobiegu i jest obecny we krwi przez kilka następnych miesięcy. Pomimo iż producent udziela gwarancji na 8 miesięcy działania specyfiku, lekarze i pacjenci często twierdzą, iż działa dłużej, nawet do 12 miesięcy.

Zobacz: Ośrodki zaszywające esperal we Wrocławiu

Kiedy możemy udać się na zabieg zaszycia?

Zabieg implementacji wszywki można przeprowadzić po minimum 12 godzinach abstynencji, natomiast najlepiej, aby mimo wszystko minęła doba od wypicia alkoholu. Implementowany esperal, jeśli nie wejdzie w interakcję z alkoholem, nie daje objawów ubocznych oraz nie oddziałuje na inne przyjmowane preparaty farmakologiczne.

Zalety wszycia esperalu

Leczenie alkoholizmu jest rozległą gałęzią i trudno o jednakową metodę dla wszystkich, natomiast na forach internetowych dotyczących właśnie tej dziedziny często możemy znaleźć wypowiedzi osób uzależnionych o pozytywnym działaniu esperalu i sukcesach w walce z nałogiem, typu: “to była jedna z lepszych decyzji, uratowałem swoje życie”; “nic nie pomagało, aż dopiero wszywka”; “nie piję już wiele lat” itp. Mimo to pojawiają się również negatywne sygnały, o tym że esperal nie pomógł. Eksperci, powołując się na różnego typu badania, stwierdzają, że implementacja esperalu ma swoją wartość na mocy tego, że pomogła zachować abstynencję osobom uzależnionym przez dłuższy czas, ponieważ okres abstynencji pozwala niekiedy podjąć świadomą decyzję o rozpoczęciu terapii odwykowej. Esperal który wszywamy w naszej klinice, we Wrocławiu może więc być jednym z elementów, które zdecydowanie sprzyjają wychodzeniu z nałogu, natomiast wszystko zależy od psychiki osoby uzależnionej. Bez odrobiny chęci i silnej woli wyjście z nałogu jest bardzo mało prawdopodobne.

Zatem jeśli jeżeli jesteś zainteresowany leczeniem alkoholizmu przy pomocy wszywki, odwiedź Wrocław oraz naszą klinikę!