Wrocław
tel. +48 717 072 422

Wszywka alkoholowa Esperal Wrocław

Szybka i skuteczna pomoc w chorobie alkoholowej

Czym jest esperal, będący jedną z propozycji naszej kliniki we Wrocławiu?

Esperal, szerzej rozumiany jako wszywka alkoholowa to organiczny związek chemiczny w postaci leku disulfiram, który spowalnia metabolizm alkoholu. Jest elementem awersyjnej terapii uzależnień. Jego zadaniem jest zmniejszenie ochoty na alkohol u osób uzależnionych poprzez wywoływanie przykrych skutków ubocznych w połączeniu z alkoholem.

Wszywka alkoholowa Esperal – https://esperal.wroclaw.pl/ ma działanie psychologiczne. Alkoholik często świadomie rezygnuje z wypicia alkoholu, ponieważ zdaje sobie sprawę z wszytego Esperalu. W wyniku zabiegu, esperal zaszyty podpowięziowo w okolicy pośladków będzie reagował z alkoholem. Implementacja esperalu ma na celu pomoc w walce z uzależnieniem od alkoholu. Zwielokrotnienie kaca to jedno z kilku objawów, jakie będziemy odczuwali, w momencie gdy wypijemy alkohol mając wszyty esperal. Jest to uczucie nieprzyjemne, a przede wszystkim niebezpieczne dla naszego organizmu, przez co wiele osób nigdy nie sięga po wszywce alkoholowej.

Wszycie esperalu – skutki w połączeniu z alkoholem

Disulfiram jest substancją, która blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. To właśnie w wyniku tej blokady w organizmie gromadzi się toksyczny aldehyd octowy. Pierwsze efekty kumulacji aldehydu octowego pojawiają zazwyczaj w ciągu 10 minut od wypicia alkoholu. Są nimi:

  • bóle i zawroty głowy,
  • duszności,
  • pocenie się,
  • pokrzywka,
  • skoki ciśnienia,
  • nudności i wymioty,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • przyspieszone bicie serca,
  • nasilony lęk

Wymienione wyżej dolegliwości mogą trwać od 4 do 10 godzin. Odnotowano także przypadki zawału serca.

Wszycie esperalu – w jaki sposób i gdzie?

Esperal w naszym wrocławskim gabinecie jest wszywany przez chirurga, który umieszcza lek podpowięziowo. Tabletki disulfiramu umieszcza się najczęściej pod łopatką lub w okolicu pośladka. Umieszczony w ten sposób środek powoli uwalnia swoje właściwości do krwiobiegu i jest obecny we krwi najczęściej od 8 do 12 miesięcy.

Zobacz: Ośrodki zaszywające esperal we Wrocławiu

Kiedy możemy udać się na zabieg zaszycia?

Zabieg implementacji wszywki można przeprowadzić po minimum 12 godzinach abstynencji, natomiast najlepiej, aby minęła pełna doba od wypicia alkoholu. Z tego powodu przed wszywką zalecamy poddanie się kompleksowej detoksykacji alkoholowej. Implementowany esperal, jeśli nie wejdzie w interakcję z alkoholem, nie daje objawów ubocznych oraz nie oddziałuje na inne przyjmowane preparaty farmakologiczne.

Zalety wszycia esperalu

Eksperci w dziedzinie leczenia alkoholizmu, powołując się na różnego typu badania, stwierdzają, że implementacja esperalu pomaga zachować abstynencję osobom uzależnionym przez dłuższy czas. Okres abstynencji pozwala również spojrzeć z boku na swoją sytuację i dzięki temu podjąć świadomą decyzję o rozpoczęciu terapii odwykowej. Esperal który wszywamy w naszej klinice, we Wrocławiu może więc być jednym z elementów, które zdecydowanie sprzyjają wychodzeniu z nałogu, natomiast wszystko zależy od psychiki osoby uzależnionej i jej woli walki z nałogiem.

Zachęcamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów zabiegu i umówienia się na najbliższy termin.