Etapy oczyszczenia organizmu

Szybka i skuteczna pomoc w chorobie alkoholowej

Etapy oczyszczenia organizmu

Kroplówka podłączona do ręki w trakcie detoksu alkoholowego

Uzależnienie od narkotyków lub alkoholu to poważna choroba. Narażony jest na nią każdy, wystarczy podjęcie kilku złych decyzji i rodzi się poważny problem.

Będąc w trudnej, życiowej sytuacji szukamy jakiegoś rozwiązania, czegoś, co nam pomoże złagodzić stres. Sięgamy po narkotyki lub alkohol. Myślimy, że nic się nam nie stanie, jeżeli użyjemy ich od czasu do czasu. Takie wrażenie jest złudne, zaczynamy sięga po używki znacznie częściej. Prowadzi to do nałogu, który jest ciężki do zwalczenia. Na szczęście są skuteczne sposoby walki.

Pierwszy etap – detoks alkoholowy

Pierwszym etapem, bez, którego leczenie nie może się powieść jest detoks. Jest niezwykle ważny w przypadku walki z alkoholizmem jak i uzależnieniem od narkotyków. W przypadku zażywania narkotyków detoks rozpoczyna się od indywidualnej oceny stanu zdrowia pacjenta z uwzględnieniem środków, jakie zażywał. Ma na celu odtrucie, wyeliminowanie narkotyków z organizmu i przywrócenie jego prawidłowego działania. Metody detoksykacji różnią się w zależności od rodzaju przyjmowanych narkotyków.

Jeżeli chodzi o uzależnienie od alkoholu detoksykacja i oczyszczenie organizmu usuwa toksyny nagromadzone w wyniku nadużywania alkoholu. Jego zadaniem jest przywrócenie pacjentowi sił witalnych i równowagi wodnoelektrolitowej. Odtruwanie alkoholowe uzupełnia wypłukana z organizmu mikroelementy.

Nie jest to jego jedyne zadanie. Detoks ma również na celu złagodzenie lub całkowite wyeliminowanie objawów zespołu abstynencyjnego. Jest on stanem zaburzeń somatycznych i psychicznych wynikających z nagłego odstawienia alkoholu lub narkotyków. Może przybierać różne poziomy nasilenia.

Faza druga

Przeprowadzenie detoksu jest niezbędne do przeprowadzenia kolejnego etapu leczenia. Samo w sobie nie jest wystarczające do wygrania z nałogiem.

Dlatego też niezwykle ważna jest kolejna część leczenia. Radzenie sobie z uzależnieniem psychicznym. By osiągnąć ten cel prowadzona jest psychoterapia. Prowadzona jest w grupach i w trakcie spotkań indywidualnych. Spełnia kilka ważnych zadań:

  • Pozwala na uporządkowanie życia prywatnego.
  • Da nam możliwość znalezienia motywacji do leczenia.
  • Poznamy wszystkie negatywne skutki, jakie w naszym życiu wywołały narkotyki lub alkohol.
  • Pomoże nam to odzyskać wiarę, że życie bez używek jest możliwe.

Tylko połączenie detoksykacji z psychoterapią pozwoli na wygranie walki z nałogiem. Konieczne z naszej strony jest również mocne postanowienie zerwania z uzależnieniem.

Rozwiązanie poważnego problemu

Uzależnienie od narkotyków lub alkoholu to bardzo poważna choroba. Wywraca nasze życie do góry nogami. Może powodować problemy z prawem i rozpad rodziny. Skuteczne leczenie jest w tym wypadku bardzo ważne, daje szansę na wyjście z opresji. Połączenie detoksu z psychoterapią jest jedyną metodą by to osiągnąć.